Basında Biz: Hakimiyet Gazetesi Haberimiz

 POLİGON’DA HEDEF 12

 

Konya’da ilk ve tek kapalı tabanca atış poligonu açıldı. BÜSAN Sanayi Bölgesi içinde hizmete giren “POLİGON” atış meraklılarının uğrak yeri olacak.

 

            Ülkemizde her geçen gün silaha merak artıyor. Atış merakının artması nedeniyle İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde özel poligon yerleri açılmaya başladı. Metropol illerin yanı sıra Konya’da da özel silah atış yeri hizmete girdi. BÜSAN Sanayi Bölgesi’nde hizmete giren “POLİGON” silah meraklılarına atıştan eğitime, silah ruhsatından özel silah bakımına kadar çok geniş yelpazede hizmet sunuyor. Bin 200 metrekarelik alanda Uluslararası Atıcılar Birliği normlarına uygun olarak hazırlanan Poligon, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tarafından onaylı. 5 atış yolu bulunan merkezde silah meraklılarına, 5, 15, 25 metrelik hedef seçenekleri sunuluyor. İnsan sağlığına ve güvenliğine gereken önemi veren Poligon, eğitimli ve ehliyetli öğretmenler nezaretinde hizmet veriyor. Poligon’da isteyen atış meraklılarına, atış öğretmenleri, silaha hakimiyet, doğru nişan alma, nefes kontrolü ve isabetli vuruşun nasıl yapılacağı konularında uygulamalı olarak eğitim veriyor. Poligon’da hizmet sadece bununla sınırlı değil. Atıcıları beraber getirdikleri aileleri ya da arkadaşları dinlenme salonunda, çaylarını, kahvelerini veya soğuk içeceklerini yudumlarken ekrandan izleme fırsatı da buluyorlar. Poligon’da silahı olmayan ama silah atmaya merakı olan vatandaşlara atım başı 2 YTL karşılığında her çapta mermi ve bu mermileri atacak silahı kullanma imkanı veriliyor. Ruhsatlı silahı olan kişiler ise, mermisi kendisinden 10 YTL’ye istediği kadar mermi atabiliyor. Ayrıca 18 yaş altı kişiler velisi ile gelmek şartı ile poligonda atış yapabiliyorlar.

AMAÇ, BİLİNÇLİ SİLAH KULLANICILARINI ARTIRMAK       

            Poligon Müdürü Mehmet Ali Kolay, Türkiye’de silah sayısının her geçen gün arttığını ifade ederek, poligonu Konya’da atış meraklıları için hizmete soktuklarını dile getirdi.  Poligon’da özel güvenlik okulları ve şirketleri ile özel güvenlik görevlisi bulunan kurum, kuruluş ve şirketlere hizmet sunduklarını dile getiren Kolay, ayrıca “kişiler atış merkezimize gelip eğiticilerimiz nezaretinde atış meraklarını giderebilirler” dedi. Birçok kişinin ruhsatlı silahı olduğu halde bu silahı kullanmayı bilmediğini, hatta silah taşıdığı halde bir defa dahi mermi atmayan vatandaşlarımız olduğuna şahit olduklarını dile getiren Kolay “burada hem atışın nasıl yapılacağı konusunda bilgi veriyoruz hem de silahın temizlenmesi, bakımı ve diğer konularda hizmet veriyoruz. Silaha meraklı olan hemşerilerimizi bir kez de olsa buraya davet ediyoruz.” diye konuştu. Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde önümüzdeki günlerde eğitim alınmadan silah ruhsatı verilmeyeceğini kaydeden Kolay, silah ruhsatı alabilmek için de vatandaşların poligonlarda eğitim alacaklarına vurgu yaptı. Düğünlerde, maçlardan sonraki kutlamalarda bilinçsiz silah atışı sebebiyle birçok ölümlü ve yaralanmalı olayın meydana geldiğine dikkat çeken Kolay, “Aslında bunlar bastırılmış duyguların dışa vurumudur. Bilinçli olan vatandaşlarımızda eğer tabanca merakı varsa bu merak ve heyecanlarını merkezimize gelerek giderebilirler. Hem sevinçler üzüntüye dönüşmez hem de silah atma ihtiyacı giderilmiş olur.” şeklinde konuştu. İleride çeşitli yarışmalar düzenleyeceklerini de belirten Kolay, Poligon’a gelen Konyalıların “her atışta hedefi 12, stresi sıfır olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı. 

Telif Hakkı © 2010 Poligon Spor Eğitim Atıcılık – Konya Atış Poligonu, Tabanca Atış Poligonu, Silah Atış Poligonu. Bütün Hakları Saklıdır.       Tasarım & Kodlama : Vizyoner